Dream City Mattress

2016 Schedule

  Visitors Home Team Field Time

June 1, 2016

BOX Helmuth-Ingalls _TEST TEAM Clinton Ce 6:00 PM
BOX Oneida Lee Lee Legion 6:00 PM
BOX Morris Edwards Post Jr Whitestown Post Jr SUNY POLY 5:30 PM
BOX Clonan/Wicks-Staley Post Jr William Russell (Vernon) Post Jr Noyes Park 6:00 PM
BOX Johnson-Rogers Post Jr Helmuth Ingalls Post Jr Waterville 6:00 PM

June 2, 2016

BOX Ilion New Hartford New Hartfo 6:00 PM
BOX Oneida Post Jr Helmuth Ingalls Post Jr Waterville 6:00 PM

June 3, 2016

BOX Moran/Sylvan Beach Ilion Diss Field 7:00 PM
BOX Morris Edwards Sherrill Noyes Park 6:00 PM
BOX Lee Oneida Oneida HS 6:00 PM
BOX New Hartford Post Jr Morris Edwards Post Jr Soldiers & 7:30 PM
BOX William Russell (Vernon) Post Jr Johnson-Rogers Post Jr Brookfield 6:00 PM
BOX Oneida Post Jr Moran/Sylvan Beach Jr Camden Yar 6:00 PM

June 4, 2016

BOX Adrean Fred Eller Post (OTB Pirates) Rockland C 12:00 PM

June 5, 2016

BOX Adrean Oneonta Damaschke 4:00 PM
BOX Adrean Oneonta Damaschke 12:00 PM

June 6, 2016

BOX Moran/Sylvan Beach Utica Murnane Fi 6:00 PM
BOX Sherrill New Hartford New Hartfo 6:00 PM
BOX Helmuth-Ingalls Lee Lee Legion 6:00 PM
BOX Morris Edwards Post Jr Love Post Jr BYAA 7:00 PM
BOX Johnson-Rogers Post Jr Oneida Post Jr Oneida HS 6:00 PM
BOX Roberts Post Jr Moran/Sylvan Beach Jr Camden Yar 6:00 PM

June 7, 2016

BOX Adrean Post Jr Oneida Post Jr Oneida HS 6:00 PM
BOX Helmuth-Ingalls Whitestown SUNY IT 5:30 PM
BOX Sherrill Smith RFA HS (Ol 6:00 PM
BOX New Hartford Morris Edwards Fort Plain 6:00 PM
BOX Whitestown Post Jr Ilion Post Jr Diss Field 7:00 PM
BOX Clonan/Wicks-Staley Post Jr Helmuth Ingalls Post Jr Waterville 6:00 PM
BOX Love Post Jr Utica Post Jr Delutis Fi 6:00 PM

June 8, 2016

BOX Adrean Moran/Sylvan Beach Camden Yar 6:00 PM
BOX Lee Whitestown SUNY IT 5:30 PM
BOX Helmuth-Ingalls Ilion Diss Field 7:00 PM
BOX New Hartford Sherrill VVS High S 6:00 PM
BOX Johnson-Rogers Post Jr Morris Edwards Post Jr Soldiers & 6:00 PM
BOX William Russell (Vernon) Post Jr Oneida Post Jr Oneida HS 6:00 PM
BOX Oriskany Post Jr Roberts Post Jr Holland Pa 6:00 PM
BOX New Hartford Post Jr Helmuth Ingalls Post Jr Waterville 6:00 PM

June 9, 2016

BOX Adrean Post Jr Utica Post Jr Murnane Fi 5:00 PM
BOX Sherrill Whitestown SUNY IT 5:30 PM
BOX Ilion Utica Murnane Fi 7:30 PM
BOX Smith Oneida Oneida HS 6:00 PM
BOX Morris Edwards Oriskany Delutis Fi 6:00 PM
BOX Love Post Jr Ilion Post Jr Diss Field 7:00 PM
BOX Clonan/Wicks-Staley Post Jr Johnson-Rogers Post Jr Brookfield 6:00 PM

June 10, 2016

BOX Helmuth-Ingalls Adrean Utica Coll 6:00 PM
BOX Adrean Post Jr Morris Edwards Post Jr St. Johnsv 6:00 PM
BOX New Hartford Utica Murnane Fi 6:00 PM
BOX Oneida Morris Edwards Fort Plain 6:00 PM
BOX Moran/Sylvan Beach Lee Lee Legion 6:00 PM
BOX Clonan/Wicks-Staley Post Jr Moran/Sylvan Beach Jr Camden Yar 6:00 PM
BOX Roberts Post Jr New Hartford Post Jr New Hartfo 6:00 PM
BOX Helmuth Ingalls Post Jr Oriskany Post Jr Oriskany H 6:00 PM

June 11, 2016

BOX Adrean Morris Edwards St. Johnsv 12:00 PM
BOX Ilion Post Jr Roberts Post Jr Holland Pa 11:00 AM
BOX Love Post Jr Johnson-Rogers Post Jr Brookfield 12:00 PM
BOX Ilion Oriskany Delutis Fi 10:00 AM
BOX Ilion TBD Delutis Fi 12:30 PM

June 12, 2016

BOX Oneida Adrean Utica Coll 2:00 PM
BOX Helmuth Ingalls Post Jr Moran/Sylvan Beach Jr Camden Yar 1:00 PM
BOX New Hartford Post Jr Oneida Post Jr Oneida HS 6:00 PM

June 13, 2016

BOX Morris Edwards Utica Murnane Fi 6:00 PM
BOX Smith Moran/Sylvan Beach Camden Yar 6:00 PM
BOX Sherrill Ilion Diss Field 7:00 PM
BOX Oriskany Lee Lee Legion 6:00 PM
BOX Ilion Post Jr Love Post Jr BYAA 7:00 PM
BOX Clonan/Wicks-Staley Post Jr Roberts Post Jr Holland Pa 6:00 PM

June 14, 2016

BOX Whitestown Adrean Utica Coll 6:00 PM
BOX Adrean Post Jr Helmuth Ingalls Post Jr Waterville 6:00 PM
BOX Lee Oriskany Delutis Fi 6:00 PM
BOX Morris Edwards Post Jr Ilion Post Jr Diss Field 7:00 PM
BOX William Russell (Vernon) Post Jr Clonan/Wicks-Staley Post Jr Sauquoit H 6:00 PM
BOX Whitestown Post Jr Johnson-Rogers Post Jr Brookfield 6:00 PM
BOX Moran/Sylvan Beach Jr Oriskany Post Jr Oriskany H 6:00 PM

June 15, 2016

BOX Smith Whitestown SUNY IT 5:30 PM
BOX Adrean Ilion Diss Field 7:00 PM
BOX Adrean Post Jr Moran/Sylvan Beach Jr Camden Yar 6:00 PM
BOX Oneida Sherrill Noyes Park 6:00 PM
BOX Moran/Sylvan Beach Helmuth-Ingalls Clinton HS 6:00 PM
BOX Ilion Post Jr Johnson-Rogers Post Jr Brookfield 6:00 PM
BOX Utica Post Jr Clonan/Wicks-Staley Post Jr Sauquoit H 6:00 PM
BOX Oneida Post Jr Oriskany Post Jr Oriskany H 6:00 PM

June 16, 2016

BOX New Hartford Adrean Utica Coll 6:00 PM
BOX Oneida Whitestown SUNY IT 5:30 PM
BOX Smith Oriskany Delutis Fi 6:00 PM
BOX Lee Sherrill Noyes Park 6:00 PM
BOX Oneida Post Jr Morris Edwards Post Jr Soldiers & 6:00 PM
BOX William Russell (Vernon) Post Jr Helmuth Ingalls Post Jr Waterville 6:00 PM
BOX Moran/Sylvan Beach Jr Whitestown Post Jr Delutis Fi 6:00 PM

June 17, 2016

BOX Clonan/Wicks-Staley Post Jr Adrean Post Jr Utica Coll 6:00 PM
BOX Utica Helmuth-Ingalls Waterville 6:00 PM
BOX Morris Edwards Ilion Diss Field 7:00 PM
BOX New Hartford Oriskany Delutis Fi 6:00 PM
BOX Sherrill Moran/Sylvan Beach Camden Yar 6:00 PM
BOX Ilion Post Jr William Russell (Vernon) Post Jr Noyes Park 6:00 PM
BOX Whitestown Post Jr Roberts Post Jr Holland Pa 6:00 PM
BOX Utica Post Jr New Hartford Post Jr New Hartfo 6:00 PM

June 18, 2016

BOX Adrean Smith RFA HS (Ol 2:00 PM
BOX Vestal, NY Adrean Post Jr Utica Coll 1:00 PM
BOX Vestal, NY Adrean Post Jr Utica Coll 3:30 PM
BOX Morris Edwards Moran/Sylvan Beach Camden Yar 11:00 AM
BOX Moran/Sylvan Beach Jr Morris Edwards Post Jr Soldiers & 1:00 PM
BOX Morris Edwards Post Jr Moran/Sylvan Beach Jr Soldiers & 3:00 PM
BOX Oriskany Post Jr Love Post Jr BYAA 12:00 PM
BOX Love Post Jr Oriskany Post Jr BYAA 2:00 PM

June 19, 2016

BOX Adrean Saugerties Rockland C 12:00 PM
BOX Adrean Saugerties Rockland C 4:00 PM

June 20, 2016

BOX Adrean Helmuth-Ingalls Clinton Ce 6:00 PM
BOX Smith Ilion Diss Field 7:00 PM
BOX New Hartford Oneida Oneida Vet 7:30 PM
BOX Lee Morris Edwards Fort Plain 6:00 PM
BOX Oriskany Moran/Sylvan Beach Camden Yar 6:00 PM
BOX William Russell (Vernon) Post Jr Morris Edwards Post Jr Soldiers & 6:00 PM
BOX Whitestown Post Jr Clonan/Wicks-Staley Post Jr Sauquoit H 6:00 PM
BOX Ilion Post Jr Oriskany Post Jr Oriskany H 6:00 PM
BOX Utica Post Jr Johnson-Rogers Post Jr Brookfield 6:00 PM
BOX Oneonta Sherrill Noyes Park 6:00 PM

June 21, 2016

BOX William Russell (Vernon) Post Jr Adrean Post Jr Utica Coll 6:00 PM
BOX New Hartford Whitestown SUNY IT 5:30 PM
BOX Oneida Oriskany Delutis Fi 6:00 PM
BOX Morris Edwards Post Jr Oneida Post Jr Oneida HS 6:00 PM
BOX Oriskany Post Jr Ilion Post Jr Diss Field 7:00 PM
BOX Moran/Sylvan Beach Jr Love Post Jr BYAA 7:00 PM

June 22, 2016

BOX Moran/Sylvan Beach Adrean Utica Coll 6:00 PM
BOX Oriskany Whitestown SUNY IT 5:30 PM
BOX Utica Ilion Diss Field 7:30 PM
BOX Utica Ilion Diss Field 5:00 PM
BOX Smith Lee Lee Legion 6:00 PM
BOX Helmuth-Ingalls Oneida Oneida HS 6:00 PM
BOX Johnson-Rogers Post Jr William Russell (Vernon) Post Jr Noyes Park 6:00 PM
BOX Ilion Post Jr Clonan/Wicks-Staley Post Jr Sauquoit H 6:00 PM
BOX Helmuth Ingalls Post Jr Love Post Jr BYAA 6:00 PM

June 23, 2016

BOX Syracuse Chiefs Ilion Post Jr Ilion HS 6:30 PM
BOX Adrean Sherrill Noyes Park 6:00 PM
BOX Adrean Post Jr Love Post Jr BYAA 7:00 PM
BOX Whitestown Utica Murnane Fi 7:30 PM
BOX Morris Edwards Post Jr Oriskany Post Jr Oriskany H 6:00 PM
BOX Whitestown Post Jr Utica Post Jr Murnane Fi 5:00 PM
BOX Roberts Post Jr Clonan/Wicks-Staley Post Jr Sauquoit H 6:00 PM

June 24, 2016

BOX Lee Adrean Utica Coll 6:00 PM
BOX Smith Helmuth-Ingalls Waterville 6:00 PM
BOX Sherrill Oneida Oneida HS 6:00 PM
BOX Roberts Post Jr William Russell (Vernon) Post Jr Noyes Park 6:00 PM
BOX Helmuth Ingalls Post Jr Whitestown Post Jr SUNY IT 5:30 PM
BOX Clonan/Wicks-Staley Post Jr Oneida Post Jr Oneida HS 6:00 PM

June 25, 2016

BOX Johnson-Rogers Post Jr New Hartford Post Jr New Hartfo 6:00 PM

June 26, 2016

BOX Adrean Syracuse Chiefs Seneca Riv 2:30 PM
BOX Adrean Syracuse Chiefs Seneca Riv 5:00 PM
BOX Utica Post Jr Oriskany Post Jr Oriskany H 6:00 PM

June 27, 2016

BOX Adrean Utica Murnane Fi 7:30 PM
BOX Smith New Hartford New Hartfo 6:00 PM
BOX Ilion Morris Edwards Soldiers & 7:00 PM
BOX Sherrill Lee Lee Legion 6:00 PM
BOX Helmuth-Ingalls Moran/Sylvan Beach Camden Yar 6:00 PM
BOX Oriskany Oneida Oneida Vet 7:30 PM
BOX Ilion Post Jr Utica Post Jr Murnane Fi 5:00 PM
BOX New Hartford Post Jr Clonan/Wicks-Staley Post Jr Sauquoit H 6:00 PM
BOX Love Post Jr Roberts Post Jr Holland Pa 6:00 PM

June 28, 2016

BOX Morris Edwards Post Jr Adrean Post Jr Utica Coll 6:00 PM
BOX Whitestown Morris Edwards Fort Plain 6:00 PM
BOX Utica Smith RFA HS (Ol 6:00 PM
BOX Oneida New Hartford New Hartfo 6:00 PM
BOX Sherrill Oriskany Delutis Fi 6:00 PM
BOX Whitestown Post Jr New Hartford Post Jr SUNY IT 5:30 PM
BOX Moran/Sylvan Beach Jr Ilion Post Jr Diss Field 7:00 PM
BOX Oriskany Post Jr Utica Post Jr Delutis Fi 6:00 PM

June 29, 2016

BOX Moran/Sylvan Beach Jr Adrean Post Jr Utica Coll 6:00 PM
BOX Adrean Binghamton Conlon Fie 6:00 PM
BOX Whitestown Sherrill Noyes Park 6:00 PM
BOX Lee Smith RFA HS (Ol 6:00 PM
BOX Ilion Helmuth-Ingalls Clinton HS 6:00 PM
BOX Moran/Sylvan Beach New Hartford New Hartfo 6:00 PM
BOX New Hartford Post Jr William Russell (Vernon) Post Jr VVS High S 6:00 PM
BOX Oneida Post Jr Whitestown Post Jr SUNY IT 5:30 PM
BOX Love Post Jr Clonan/Wicks-Staley Post Jr Sauquoit H 6:00 PM
BOX Roberts Post Jr Helmuth Ingalls Post Jr Waterville 6:00 PM

June 30, 2016

BOX Adrean Post Jr Ilion Post Jr Diss Field 7:00 PM
BOX Adrean Shrub Oak Conlon Fie 9:00 AM
BOX Ilion Whitestown SUNY IT 5:30 PM
BOX Oneida Utica Murnane Fi 6:00 PM
BOX Moran/Sylvan Beach Morris Edwards Soldiers & 6:00 PM
BOX Oriskany Helmuth-Ingalls Delutis Fi 6:00 PM
BOX Whitestown Post Jr William Russell (Vernon) Post Jr Noyes Park 6:00 PM
BOX Oriskany Post Jr Clonan/Wicks-Staley Post Jr Sauquoit H 6:00 PM
BOX Oneida Post Jr Utica Post Jr Murnane Fi 5:00 PM
BOX Love Post Jr New Hartford Post Jr New Hartfo 6:00 PM

July 1, 2016

BOX Roberts Post Jr Adrean Post Jr Utica Coll 6:00 PM
BOX Adrean Vestal, NY Conlon Fie 9:00 PM
BOX Utica Moran/Sylvan Beach Camden Yar 8:00 PM
BOX Oriskany New Hartford New Hartfo 6:00 PM
BOX Helmuth-Ingalls Morris Edwards Soldiers & 6:00 PM
BOX Helmuth Ingalls Post Jr Oneida Post Jr Oneida HS 6:00 PM
BOX Moran/Sylvan Beach Jr Utica Post Jr Camden Yar 6:00 PM
BOX New Hartford Post Jr Johnson-Rogers Post Jr Brookfield 6:00 PM

All Games, Dates, Times & Locations are subject to change.

Schedules


 

Nonleague Game

 

Junior Legion Game

 

District 5 League Game

 

District 5 Championship